Teknoloji Blog

Pardus 2009 SkyTürk’te

Posted in Pardus - Linux by Çağrı on Temmuz 4, 2009

skyturk-pardus

SkyTürk kanalında yayınlanmakta olan bilgi teknolojileri programı 01, bu hafta röportaj bölümünde Pardus Projesi’ni konuk etti. Perşembe günü yapılan çekimlere Pardus 2009 sürüm yöneticisi Onur KÜÇÜK ve Özgürlükİçin’den Akın ÖMEROĞLU katıldı.

“Özgür yazılım nedir?” sorusuyla başlayan röportaj, Pardus’un nasıl temin edilebileceği ve Pardus ile ilgili desteğin nasıl alınabileceği sorularıyla devam etti. Kullanıcıların sıklıkla merak ettiği iki işletim sisteminin bir bilgisayara kurulup kurulamayacağı gibi sorulardan sonra Onur KÜÇÜK, projenin tarihçesiyle ilgili bilgiler verdi.

Onur KÜÇÜK sözlerine kamu kurumlarında Pardus kullanımına ilişkin düşüncelerini, Pardus’un diğer işletim sistemlerine göre avantajlarını ve son olarak Pardus 2009 sürümüyle birlikte kullanıcıların karşılaşacağı yenilikleri ekleyerek devam etti. Özellikle, Pardus 2009 sürüm yöneticisi Onur KÜÇÜK’ün Pardus 2009 sürümüyle ilgili verdiği bilgiler, ilgi çekici nitelikteydi. Yaklaşık 10 dakika süren röportajı, 4 Temmuz Cumartesi günü saat 17:20’de SkyTürk kanalında yayınlanacak olan 01 programında izleyebilirsiniz. Programın tekrarıysa 8 Temmuz saat 13:30’da yine SkyTürk ekranlarında olacak.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: